Om os | Veras

Mød de fantastiske Veras damer

Vi kæmper hver dag for at gøre bæredygtig mode til det svedigste og verden et bedre sted. Vil elsker at få mails – så smid endelig et kys og klem vores vej, hvis I har lyst. Generelle spørgsmål sendes til contact@verasvintage.dk

Rebecca Vera Stahnke

CEO, Creative Director & Founder

Via contact@verasvintage.dk | Instagram

Katrine Ravndal

Production & Communication Manager

katrine@verasvintage.dk

Viktoria Guldbrandsen

Creative Brand Manager | Shop Manager

Viktoria@verasvintage.dkInstagram

Kirstine Villadsen

Styling & Content Coordinator

kirstine@verasvintage.dkInstagram

Eline Lawaetz

Event & production coordinator

Eline@verasvintage.dkInstagram

Laura & Matilde

Shop Assistant, Odense

Odense@verasvintage.dk | Instagram |Instagram

Carla Loa Lundberg

Shop Assistent, Copenhagen

Copenhagen@verasvintage.dk | Instagram

Deeqa Ibrahim

Communication Intern

deeqa@verasvintage.dk | Instagram

Bliv praktikant

Vi søger lige nu 2 skarpe praktikanter. Er du en af dem?

Veras søger til første halvår af 2019 to praktikanter. Én med fokus på produktion og eventkoordinering og én med fokus på salg og kommunikation via e-commerce og Instagram. Som praktikant hos Veras får du masser af ansvar, mulighed for at forme din praktikperiode samt indblik i genbrug- og modebranchen. Vi er et lille uformelt team med store ambitioner og ikke en eneste arbejdsdag hos Veras er ens. Læs mere om stillingerne.

#verasdamer

Vil du vise verden hvordan du styler dit tøj købt i Veras Vintage? Tilføj @verasvintagedk og #verasdamer i din billedtekst, og vi deler dine stilhistorier her!

Veras magazine

Få fingrene i Viola Veras pastel-romantiske univers

Hvis ikke du har bemærket det, så har Veras fået sig en ny dame: Viola.   Viola er Veras lillesøster, som gør genbrugshopping langt nemmere, for dig, som er til det pastel-romantiske univer...

Viktoria: 5 sneaky ting jeg gør, for at få flere følgere på Insta

  Det er mandag, det er gråvejr og snoozeknappen er brugt de første 5 gange. Jeg starter, som mange andre i vores “zombie generation” dagen på Instagram, men HEY – dagen b...

Veras har fået en ny praktikant, og hun hedder Vera

Vera er igang med det helt store sorteringsarbejde efter et veloverstået Veras Market.   Mød Vera, damen med det smukke røde hår og det absolut fedeste navn, som er stoppet med at impulssho...

Mød Veras nyeste dame: Kirstine, assisterende moderedaktør

Fra øjeblikket Kirstine en varm sommerdag trådte ind i Veras, var der ingen tvivl om, at hun har alt det kræver for at være en del af #Verasdamer.   Iført en regnbuedrøm af en kimono –...

Indkøbskurv
Opdaterer ..
Din indkøbskurv er tom.